Odbyło się Walne Zebranie Członków SHS

wpis w: Ogłoszenia, Zebranie | 0
Powitanie dyrektor IHiA UP Agnieszka Sikorska-Chłosta

Dnia 25 marca 2023 roku, w gościnnych murach Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie odbyło się kolejne Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Historyków Starożytności za rok 2022. Ponad 20 zebranych członków SHS wysłuchało i zatwierdziło sprawozdania Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz poszczególnych Komisji.

Projekcja filmu poświęconego Aleksandrowi Krawczukowi

Podczas zebrania wspomniano niedawno zmarłego profesora Aleksandra Krawczuka i przy tej okazji odbyła się projekcja poświęconego mu filmu. Zapoznano się również z aktualnymi wymogami programowymi wobec podręczników, programów i nauczania historii w szkole w ramach nauczania o historii starożytnej i cywilizacji antycznej.

Podczas zebrania odbyło się również uroczyste wręczenie nagrody “Książka Roku” laureatowi za rok 2021 profesorowi Markowi Janowi Olbrychtowi. Laudację wygłosił Prezes SHS Prof. Marek Wilczyński.

Omówiono również szereg spraw bieżących, a także przyjęto w poczet członków SHS cztery nowe osoby.

Wręczenie nagrody SHS Markowi Olbrychtowi

Sprawozdanie Komisji Popularyzacji
Przemówienie laureata nagrody SHS
Zapoznanie się z aktualnymi wymogami programowymi wobec podręczników, programów i nauczania historii w szkole w ramach nauczania o historii starożytnej i cywilizacji antycznej