Szanowne Panie i Panowie Profesorowie,
Drodzy Koledzy,
W 2020 r. odbędzie się w Poznaniu XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych. W związku z tym ważnym wydarzeniem powstaje anglojęzyczny, b. krótki – skierowany do uczestników Kongresu – przewodnik po współczesnych polskich badaniach historycznych w ramach poszczególnych epok, w tym dziejów starożytności (z uwagi na zwięzłą formę przewodnika jest on zawężony tylko do środowiska historyków zatrudnionych w uniwersytetach i w PAN).
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o współpracę: chodzi o podanie przez Państwa bardzo zwięźle = w 1-3 zdaniach/punktach (+ do 5 publikacji) – zainteresowań naukowych (w formie dalece skondensowanej, najlepiej hasłowo) oraz wyboru najważniejszych – wyłącznie obcojęzycznych – publikacji książkowych lub artykułów (języki: angielski, niemiecki, francuski).
Do P.T. Kierowników Katedr, Zakładów, Pracowni zwracamy się dodatkowo o krótką, kilkuzdaniową, charakterystykę profilu badawczego kierowanej przez Państwa jednostki.
Bardzo też prosimy o przekazanie niniejszego zapytania nowym Pracownikom, młodszym Kolegom, również Doktorantom.
W przypadku nieotrzymania od Państwa ww. informacji zwrotnej (informacje na stronach internetowych nie zawsze są aktualne), będziemy ostatecznie korzystać z innych dostępnych materiałów, w tym z opublikowanego w 2009 r. Informatora: Historia starożytna w Polsce, pod red. Ryszarda Kuleszy i Marka Stępnia.
Uprzejmie prosimy o przekazanie ww. informacji najdalej do 29 listopada br.
Formularz zgłaszający można znaleźć tutaj: formularz
Łączę wyrazy szacunku,
Maciej Forycki
Pr Maciej Forycki
Directeur
Académie Polonaise des Sciences – Centre Scientifique à Paris
Polska Akademia Nauk – Stacja Naukowa w Paryżu
74 rue Lauriston, 75116 Paris
tel.: +33 1 56 90 18 36
Dodaj komentarz