Z przyjemnością informujemy, że w ramach Fontes Historiae Antiquae (Zeszyty Źródłowe do Dziejów Społeczeństw Antycznych) redagowanych przez prof. Leszka Mrozewicza ukazał się tom zawierający fragmenty XII księgi Diodora obejmujące historię lat 450-415. Dwujęzyczny tekst wydano ze zwykłą dla prowadzonej przez Profesora serii starannością. Przekładu dokonała Anna Skucińska, redakcję naukową sprawował prof. Sylwester Dworacki, całość komentarzem opatrzył Redaktor serii. Poza wszystkimi innymi zaletami należy podkreślić użyteczność publikacji z punktu widzenia dydaktyki uniwersyteckiej, w której poza “Wojną peloponeską” Tukidydesa i “Żywotem Peryklesa” Plutarcha będziemy mogli teraz sięgać w pracy ze studentami i do Diodora.

Diodorus Siculus, De Pericle et Bello Peloponnesiaco (Bibliotheca Historica XII) /Diodor Sycylijski, Diodor Sycylijski o Peryklesie i wojnie peloponeskiej (Biblioteka Historyczna XII), red. naukowa Sylwester Dworacki, przekład Anna Skucińska, komentarz Leszek Mrozewicz, Fontes Historiae Antiquae. Zeszyty Źródłowe do Dziejów Społeczeństw Antycznych, pod red. Leszka Mrozewicza, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.