Cantata quae nescierim melius. Magia, czary i wróżbiarstwo w starożytności

wpis w: Konferencja | 0

Już w najbliższych dniach 12-14 maja 2017 roku odbędzie się XIII Studencka Konferencja Starożytnicza: Cantata quae nescierim melius. Magia, czary i wróżbiarstwo w starożytności. Patronat na nią objęło Stowarzyszenie Historyków Starożytności.

Cantata quae nescierim melius. Magia, czary i wróżbiarstwo w starożytności” to temat trzynastej już edycji Studenckiej Konferencji Starożytniczej, której gospodarzem będzie Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy współpracy Koła Naukowego Filologów Klasycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Miejscem obrad będzie Uniwersytet Jagielloński, gdzie w dniach 12-14 maja 2017 r. spotkają się pracownicy dydaktyczno-naukowi, doktoranci i studenci reprezentujący dyscypliny humanistyczne związane z antykiem: historią, literatura, filozofia, sztuka, archeologia, prawo, etc. Tematem tegorocznych obrad będą szeroko pojęte motywy magii, czarów i wróżbiarstwa w starożytności. W czasie trzydniowej konferencji przewidziane będą również wykłady gościnnie zaproszonych naukowców z polskich ośrodków naukowych zajmujących się starożytnością, jak również warsztaty i inne atrakcje.

Współorganizatorami konferencji są: Sekcja Orientalistyczna oraz Sekcja Starożytna „Amici Antiquitatis” Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy UAM, Koło Starożytnicze Studentów KUL, Koło Naukowe Klasyków UAM, Koło Naukowe Młodych Klasyków Instytutu Filologii Klasycznej UW, Koło Starożytnicze UW, Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG oraz Koło Antycznej Translatoryki UŁ.

Program konferencji znajduje się tutaj: Program-XIII-SKS-K.