„Historia starożytna na polskich uniwersytetach – wczoraj, dziś, jutro”. Podsumowanie konferencji.

wpis w: Konferencja | 0

5 grudnia 2015 roku w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się pierwsza konferencja naukowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Historyków Starożytności zatytułowana „Historia starożytna na polskich uniwersytetach – wczoraj, dziś, jutro”. Siedemnastu prelegentów, reprezentujących trzynaście ośrodków uniwersyteckich w Polsce wygłosiło referaty na temat sytuacji historii starożytnej i studiów klasycznych w ich placówkach. Podsumowane zostały one podczas dyskusji, w której udział wzięli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. W obradach i dyskusji uczestniczyli członkowie honorowi Stowarzyszenia – prof. Edward Dąbrowa, prof. Maciej Salamon i prof. Włodzimierz Lengauer.

Spotkanie służyło zdiagnozowaniu sytuacji oraz określeniu ewentualnych dalszych działań podejmowanych przez Stowarzyszenie. Zgłoszone postulaty będą tematem dyskusji w gronie członków Stowarzyszenia.

Kolejna konferencja naukowa organizowana przez Stowarzyszenie Historyków Starożytności planowana jest na grudzień 2016 roku. Już teraz zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

IMG_5238  IMG_5244  IMG_5249  IMG_5246  IMG_5255