Wręczono nagrody SHS

wpis w: Ogłoszenia | 0

Z radością informujemy, że 28 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród Stowarzyszenia Historyków Starożytności. Nagrodę za publikację otrzymała prof. Agata Kluczek za książkę „Primordia Romana. Mityczna przeszłość Rzymu i pamięć o niej w rzymskich numizmatach zaklęta“ (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice 2019). Laudacja prof. dr hab. Wiesław Kaczanowicz. Chociaż Laureatka nie mogła niestety pojawić się w Warszawie, 

Kolejnym Laureatem Nagrody Stowarzyszenia został dr Wojciecj Pietruszka za publikację „The municipal elites of Campania during the Antonine-Severan period“ (Harrasovitz Verlag, Philippika – Altertumswissenschaftliche Abhandlungen, t. 140, Wiesbaden 2020). Laudację wygłosił prof. Andrzej Gillmeister, a po niej wystąpił sam Laureat.

Z kolei prof. dr. hab. Piotr Dyczek (UW) otrzymał nagrodę Stowarzyszenia za popularyzację wiedzy o starożytności. Laudację wygłosił prof. dr hab. Ryszard Kulesza. Wreszcie przyznano nagrodę „Magistro Optimo“ Pani mgr Natalii Szumskiej (LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie) za zwycięstwo w konkursie na najlepszą zdalną lekcję z zakresu historii starożytnej, a także wyróżnienie stowarzyszenia dla Aleksandra Antosiuka najlepszego olimpionika, który w 2022 r. wybrał jako specjalność historię starożytną.

Wszystkim Laureatkom i Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.